לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי, תל אביב

אזרחות גרמנית

הסדרת אזרחות גרמנית

ודרכון גרמני לזכאים ולצאצאים

אזרחות גרמנית

בשנת 2019 התחוללה "מהפכה" בחוקים ופסקי הדין בגרמניה הנוגעים לזכויותיהם של צאצאי היהודים אשר נמלטו מגרמניה עקב מאורעות השואה. חשוב לציין את המובן מאליו שרוב צאצאי אותן נשים הינם כיום אזרחי ותושבי מדינת ישראל.
אזרחות גרמנית

לאחר שנים רבות שבהן לא התאפשרה זכאות לאזרחות גרמנית לצאצאי נשים גרמניות שנולדו לפני שנת 1953 ,הן באמצעות חקיקה והן עקב פסיקה משפטית ,ניתן כאמור החל משנת 2019 (עקב חקיקה ) ושנת 2020 (עקב פסיקה) להגיש בקשות לאותם צאצאי נשים גרמניות שנולדו לפני 1953 וכן גם לילדיהם ונכדיהם בקשות לאזרחות גרמנית עם היתכנות לקבלת תשובה חיובית.

לעיתים ,כחלק מהסדרת האזרחות הגרמנית, על מבקש האזרחות הגרמנית במידה והוא מעל גיל 16 יהיה לעבור ראיון שליטה בשפה הגרמנית בשגרירות גרמניה בישראל.

משרדנו ערוך כמובן גם להסדרת אזרחות גרמנית  במסגרת זו ולקוחות רבים של משרדנו  קיבלו כבר אזרחות גרמנית תחת סעיף זה.

ההתמחות

השרותים שלנו

הוצאת אזרחות גרמנית לילידי גרמניה וצאצאיהם תחת כל סעיפי החוק.

השבת אזרחות גרמנית למי שנשללה אזרחותו בתקופת השלטון הנאצי ולצאצאיהם.

ערעור וטיפול בשלילת/נטילת אזרחות גרמנית עקב שירות צבאי מקצועי (קבע), קבלת אזרחות נוספת וכו'.

רישום גירושין בגרמניה, גם כהליך משלים לטיפול באזרחות גרמנית ודרכון גרמני.

ערעור על קבלת תשובה שלילית לגבי הזכאות לאזרחות גרמנית

טיפול והסדרה של החזקת אזרחות כפולה (גרמנית וישראלית או גרמנית ואחרת).

הכנת מסמכים לצורך בקשה לקבלת ויזת עסקים/לימודים/נישואין אזרחיים וכו' ברחבי גרמניה.

עו"ד ניר לנקר

עושה לכם סדר

מידע שיעניין אותכם
מאמרים
דרכון גרמני לילדים

דרכון גרמני לילדים

דרכון גרמני לילדים דרכון גרמני לילדים, האמנם? ישראלים רבים שוקלים את האפשרות שלהם למימוש זכאותם להוצאת אזרחות נוספת, אירופאית. האפשרות

קרא עוד »
קבלת דרכון אוסטרי

קבלת דרכון אוסטרי

החל מספטמבר 2020 חלו הקלות משמעותיות על ישראלים צאצאי אזרחים אוסטרים בקבלת דרכון אוסטרי. זאת בזכות סעיף חדש לחוק האוסטרי

קרא עוד »
קבלת דרכון גרמני?

קבלת דרכון גרמני

קבלת דרכון גרמני? גרמניה נחשבת לאחת המעצמות האירופאיות – מבחינת כלכלית, מדינית וחברתית. הדרכון הגרמני, הוא דרכון שהוא חלק בלתי

קרא עוד »

אזרחות גרמנית

לישראלים

כולנו שמענו לא פעם על ישראלים שהיגרו לגרמניה, בפרט לברלין.
ישראלים אלה, חלקם יתכן מימשו את זכותם לאזרחות גרמנית ונהנים משלל ההטבות הניתנות להם, כולל המגורים באירופה. חשוב להבין שבתהליך המימוש לזכאות אזרחות גרמנית, אין חובה להעתקת מקום מגוריכם מישראל. אזרחות גרמנית לישראלים ניתנת לרוב על בסיס זכאות משפחתית ואין כל חובה לעבור לגור בגרמניה על מנת לממש את זכאותכם.
מה שבכל זאת כדאי לדעת, זה שכחלק מקבלת אזרחות ודרכון גרמני – יפרסו בפניכם שלל הטבות ואפשרויות חדשות בגרמניה בפרט ובאירופה בכלל.
כאמור האפשרויות שיפתחו רבות ומגוונות, כאזרחי גרמניה למשל, תהיו זכאים לתשלום שכר לימוד מופחת מאשר שישלם סטודנט זר באותו מוסד לימודים או שלא לשם שכר לימוד כלל . זאת בנוסף לקבל מלגות והטבות שונות לאורך הלימודים.

בנוסף, לא תצטרכו להוציא ויזה על מנת לבקר בארה"ב או אוסטרליה לדוגמא . התנועה שלכם בעולם תהיה קלה יותר מזו של מחזיקי אזרחות ישראלית בלבד. האזרחות הגרמנית והדרכון הגרמניה בעקבותיה, יהוו עבורכם אישור כניסה, שהייה ועבודה בכל רחבי מדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה. זאת כאמור כולל לימודים אקדמיים בכל רחבי אירופה במוסדות בעלי שם בינלאומי וברמה הגבוהה ביותר.

היתרונות הרבים, מתווספים לעובדה שהאזרחות הגרמנית, היא אזרחות במדינה בה תנאי הרווחה, התנאים הסוציאליים ותנאי המחייה ורמת החיים ברמה גבוה מאוד (לא סתם ישראלים רבים מימשו את זכאותם ובחרו להעתיק את מקום מגוריהם – על אף שלא היו חייבים).

תהליך קבלת האזרחות, הוא תהליך שמצריך עבודה קפדנית ומיומנות. אם תיכנסו לתהליך מוכנים ובליווי מקצועי, תוכלו לחסוך לעצמכם זמן ,כסף ובעיקר להפוך את התהליך ליעיל עם סיכויי הצלחה גבוהים ביותר. חשוב לקבל ייעוץ והכוונה מאנשי מקצוע המכירים את החוק הגרמני ואת השפה ובקיאים בהליכים המשפטיים הכרוכים במימוש זכאות לאזרחות.

מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לנקר – ירדני עו"ד ונוטריון, המתמחה בתהליכי האזרחות הגרמנית. לבדיקת זכאותכם, ליווי ויעוץ לאורך כל הדרך מרגע הבירור ועד לרגע ההגעה לשגרירות. נשמח לעמוד לרשותכם לאורך התהליך.

אזרחות גרמנית

שאלות ותשובות

באופן כללי, אם אתם צאצאים לאזרחי גרמניה שאזרחותם נשללה בין 1933-1945 הסיכוי לזכאותכם גבוה מאוד. קיימים מקרים נוספים של זכאות, לצאצאי אזרחי גרמניה בעבר או בהווה. כל מקרה נבדק לגופו ומצריך בדיקה מקצועית.

בעבר נשללו אזרחויות של אזרחי גרמניה היהודים ,בשל חוקי הרייך, ששלל אזרחות על בסיס גזע, דת וסיבות פוליטיות שונות.

לא, אם אתם צאצאים למי שאזרחותו הגרמנית נשללה, סביר שאתם זכאים לאזרחות גרמנית. ללא הכרח שהאזרח ה"מקורי" ישיב את אזרחותו שנשללה.

לפי הדין הגרמני, אזרחות עוברת על בסיס דם. כלומר, היא עוברת על פי אזרחות ההורים ולא בהכרח על פי מדינת הלידה. כך, לא בהכרח כל מי שנולד בגרמניה, הוא אזרח גרמני. אך כמעט כל מי שנולד להורה גרמני (שבזמן שנולד, ההורה היה אזרח גרמני), זכאי לאזרחות גרמנית.

ראשית, כאזרח גרמני אתה מוגדר באופן אוטומטי כאזרח אירופאי. זאת בשל השתייכותה של גרמניה לאיחוד האירופי. שלל היתרונות של אזרחות אירופאית ושלל ההטבות שזכאים להם אזרחי אירופה במדינות שונות מהאיחוד, מתווספים לעובדה שהאזרחות הגרמנית כשלעצמה, היא אזרחות במדינה בה תנאי הרווחה, התנאים הסוציאליים ותנאי המחייה ורמת החיים ברמה גבוה מאוד.

כמו בכל תהליך בירוקרטי, אתם צריכים לדאוג לניירת. בתחילה כמובן שיש לדאוג למסמכים רלוונטיים להוכחת הזיקה שלכם לגרמניה, אזרחותם של הוריכם/ סבכם . אתם תצטרכו למלא את טפסי הבקשה ולדאוג לתרגם חלק מהמסמכים. חלק לא מבוטל מהתהליך הוא סדר וארגון בדרך להגשת הבקשה, חשוב מאוד להגיע מוכנים ולדאוג שיש באפשרותכם להצביע על הקשר המשפחתי. הדרך לא תהיה קשה מדי, אם תדאגו להגיע מוכנים ולהתייעץ עם גורמים מנוסים בתחום.

הדרכון הגרמני הוא דרכון אירופאי! כל דרכון של מדינה אשר חברה באיחוד האירופי, נחשב כדרכון אירופאי לכל דבר ועניין. הדרכונים אמנם אינם זהים, אך כל דרכון של אחת ממדינות אלה שווה ערך מבחינת כלל ההטבות. כשתגיעו למדינות אירופה אחרות ותחזיקו בדרכון הגרמני, תיחשבו לאזרחי אירופה ותוכלו לעבור חופשי.

כן. הדרכון הגרמני שתקבל הוא פועל יוצא של האזרחות הגרמנית שלך. כלומר, רק לאחר שתממש את זכאותך לאזרחות גרמנית ובקשתך תתקבל, אתה תהיה זכאי לקבל את הדרכון הגרמני שלך. רק אזרחי גרמניה זכאים לדרכון הגרמני.

נתחיל בתשובה הפשוטה – אתה יכול. אין מניעה לצאת לדרך ולהוציא את האזרחות והדרכון הגרמני בכוחות עצמכם. לצד זאת, חשוב לזכור שמדובר בתהליך בירוקרטי מדוקדק, יש להגיע אליו מוכנים ומסודרים ולמנוע טעויות. הטעות הקטנה ביותר עלולה להוביל לעיכוב או מניעה של אישור הבקשה. במשרדנו, אנחנו כמובן מבצעים את כל ההסדרה של התהליך, עד קבלת תעודת האזרחות הגרמנית .

יצירת קשר

אנחנו כאן לרשותכם

לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי,
קומה 2 תל אביב יפו 6777016

כל הזכויות שמורות © לנקר - ירדני משרד עו"ד ונוטריון

Site By | VIZEL MARKETiNG