LOGO BLUE WEB

לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי, תל אביב

אזרחות גרמנית

הסדרת אזרחות גרמנית

ודרכון גרמני לזכאים ולצאצאים

אזרחות גרמנית

בשנת 2019 התחוללה "מהפכה" בחוקים ופסקי הדין בגרמניה הנוגעים לזכויותיהם של צאצאי היהודים אשר נמלטו מגרמניה עקב מאורעות השואה. חשוב לציין את המובן מאליו שרוב צאצאי אותן נשים הינם כיום אזרחי ותושבי מדינת ישראל.
אזרחות גרמנית

לאחר שנים רבות שבהן לא התאפשרה זכאות לאזרחות גרמנית לצאצאי נשים גרמניות שנולדו לפני שנת 1953 ,הן באמצעות חקיקה והן עקב פסיקה משפטית ,ניתן כאמור החל משנת 2019 (עקב חקיקה ) ושנת 2020 (עקב פסיקה) להגיש בקשות לאותם צאצאי נשים גרמניות שנולדו לפני 1953 וכן גם לילדיהם ונכדיהם בקשות לאזרחות גרמנית עם היתכנות לקבלת תשובה חיובית.

לעיתים ,כחלק מהסדרת האזרחות הגרמנית, על מבקש האזרחות הגרמנית במידה והוא מעל גיל 16 יהיה לעבור ראיון שליטה בשפה הגרמנית בשגרירות גרמניה בישראל.

משרדנו ערוך כמובן גם להסדרת אזרחות גרמנית  במסגרת זו ולקוחות רבים של משרדנו  קיבלו כבר אזרחות גרמנית תחת סעיף זה.

ההתמחות

השרותים שלנו

הוצאת אזרחות גרמנית לילידי גרמניה וצאצאיהם תחת כל סעיפי החוק.

השבת אזרחות גרמנית למי שנשללה אזרחותו בתקופת השלטון הנאצי ולצאצאיהם.

ערעור וטיפול בשלילת/נטילת אזרחות גרמנית עקב שירות צבאי מקצועי (קבע), קבלת אזרחות נוספת וכו'.

רישום גירושין בגרמניה, גם כהליך משלים לטיפול באזרחות גרמנית ודרכון גרמני.

ערעור על קבלת תשובה שלילית לגבי הזכאות לאזרחות גרמנית

טיפול והסדרה של החזקת אזרחות כפולה (גרמנית וישראלית או גרמנית ואחרת).

הכנת מסמכים לצורך בקשה לקבלת ויזת עסקים/לימודים/נישואין אזרחיים וכו' ברחבי גרמניה.

עו"ד ניר לנקר

עושה לכם סדר

אזרחות גרמנית

תהליך הוצאת אזרחות גרמנית ודרכון גרמני

בתהליכים מורכבים כמו מימוש זכאות להוצאת אזרחות או דרכון, ישנה חשיבות מירבית לדרך בה תבחרו לביצוע התהליך. חשוב מאוד להיעזר באנשי מקצוע מנוסים שבקיאים בכל הפרטים ובאופן ביצוע התהליך מתחילתו ועד סופו. אם בחרת לצאת לדרך, אנחנו מדגישים: חשוב להשקיע בתהליך, במקרה הזה, ההשקעה הנכונה היא זו שתחסוך לך זמן ועלויות. בליווי למימוש זכאות, הגורם המקצועי הנכון הוא שיחסוך לך זמן וכסף.

במשרדנו, אנחנו כמובן מבצעים את כל התהליך, החל משלב בירור הזכאות ועד לשלבי ההכנה וכן הליווי. כמו כן אנחנו דוברי השפה ובקיאים בכלל התהליך.

כמו כן, למשרדנו ניסיון רב במיצוי זכויותיהם של ניצולי שואה וצאצאיהם על פי התקנות העדכניות ביותר ותיקון החוק הגרמני.

לאורך השנים, הניסיון שצברנו גם במקרים מורכבים, הדורשים איתור של מסמכים בגרמניה המעידים על הזכאות לאזרחות או דרכון, תרגום מסמכים וכן בירור קשרים משפחתיים – אפשר לנו להביא לאחוז מימוש זכאויות גבוה ביותר של אזרחות גרמנית וכמובן דרכון גרמני. זאת, על בסיס קרבה משפחתית של מספר דורות קדימה.

רוצה לברר אודות זכאותך לאזרחות או דרכון גרמני? אנחנו כאן לבדוק עבורך!

על פי חוק בגרמניה לקבלת אזרחות, ניצולי שואה, יהודים, שהחזיקו באזרחות גרמנית ו/או היו תושבי קבע בגרמניה  לפני עליית המשטר הנאצי לשלטון, אך אזרחותם נשללה ו/או חדלו מלהיות תושבים בזמן שלטונם, זכאים לדרכון גרמני – החוק תופס גם עבור הצאצאים של אותם יהודים, ללא הגבלה דורית.

הקלה משמעותית נוספת של התיקון לחוק הגרמני, היא שאין חובה על כלל הדורות לממש את זכאותם. בן משפחה יוכל לממש את זכאותו ללא תלות במימוש זכאות של בני הדורות הקודמים.

מידע שיעניין אותכם
מאמרים
דרכון גרמני לילדים

דרכון גרמני לילדים

דרכון גרמני לילדים דרכון גרמני לילדים, האמנם? ישראלים רבים שוקלים את האפשרות שלהם למימוש זכאותם להוצאת אזרחות נוספת, אירופאית. האפשרות

קרא עוד »
קבלת דרכון אוסטרי

קבלת דרכון אוסטרי

החל מספטמבר 2020 חלו הקלות משמעותיות על ישראלים צאצאי אזרחים אוסטרים בקבלת דרכון אוסטרי. זאת בזכות סעיף חדש לחוק האוסטרי

קרא עוד »
קבלת דרכון גרמני?

קבלת דרכון גרמני

קבלת דרכון גרמני? גרמניה נחשבת לאחת המעצמות האירופאיות – מבחינת כלכלית, מדינית וחברתית. הדרכון הגרמני, הוא דרכון שהוא חלק בלתי

קרא עוד »

אזרחות גרמנית

לישראלים

כולנו שמענו לא פעם על ישראלים שהיגרו לגרמניה, בפרט לברלין.
ישראלים אלה, חלקם יתכן מימשו את זכותם לאזרחות גרמנית ונהנים משלל ההטבות הניתנות להם, כולל המגורים באירופה. חשוב להבין שבתהליך המימוש לזכאות אזרחות גרמנית, אין חובה להעתקת מקום מגוריכם מישראל. אזרחות גרמנית לישראלים ניתנת לרוב על בסיס זכאות משפחתית ואין כל חובה לעבור לגור בגרמניה על מנת לממש את זכאותכם.
מה שבכל זאת כדאי לדעת, זה שכחלק מקבלת אזרחות ודרכון גרמני – יפרסו בפניכם שלל הטבות ואפשרויות חדשות בגרמניה בפרט ובאירופה בכלל.
כאמור האפשרויות שיפתחו רבות ומגוונות, כאזרחי גרמניה למשל, תהיו זכאים לתשלום שכר לימוד מופחת מאשר שישלם סטודנט זר באותו מוסד לימודים או שלא לשם שכר לימוד כלל . זאת בנוסף לקבל מלגות והטבות שונות לאורך הלימודים.

בנוסף, לא תצטרכו להוציא ויזה על מנת לבקר בארה"ב או אוסטרליה לדוגמא . התנועה שלכם בעולם תהיה קלה יותר מזו של מחזיקי אזרחות ישראלית בלבד. האזרחות הגרמנית והדרכון הגרמניה בעקבותיה, יהוו עבורכם אישור כניסה, שהייה ועבודה בכל רחבי מדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה. זאת כאמור כולל לימודים אקדמיים בכל רחבי אירופה במוסדות בעלי שם בינלאומי וברמה הגבוהה ביותר.

היתרונות הרבים, מתווספים לעובדה שהאזרחות הגרמנית, היא אזרחות במדינה בה תנאי הרווחה, התנאים הסוציאליים ותנאי המחייה ורמת החיים ברמה גבוה מאוד (לא סתם ישראלים רבים מימשו את זכאותם ובחרו להעתיק את מקום מגוריהם – על אף שלא היו חייבים).

תהליך קבלת האזרחות, הוא תהליך שמצריך עבודה קפדנית ומיומנות. אם תיכנסו לתהליך מוכנים ובליווי מקצועי, תוכלו לחסוך לעצמכם זמן ,כסף ובעיקר להפוך את התהליך ליעיל עם סיכויי הצלחה גבוהים ביותר. חשוב לקבל ייעוץ והכוונה מאנשי מקצוע המכירים את החוק הגרמני ואת השפה ובקיאים בהליכים המשפטיים הכרוכים במימוש זכאות לאזרחות.

מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לנקר – ירדני עו"ד ונוטריון, המתמחה בתהליכי האזרחות הגרמנית. לבדיקת זכאותכם, ליווי ויעוץ לאורך כל הדרך מרגע הבירור ועד לרגע ההגעה לשגרירות. נשמח לעמוד לרשותכם לאורך התהליך.

שאלות נפוצות

מי זכאי לדרכון הגרמני?

ככלל, אם אתם צאצאים לאזרחי גרמניה שאזרחותם נשללה בין השנים 1933-1945 ו/או שהנו תושבי קבע בגרמניה ישנו סיכוי גבוה מאוד שהנכם זכאים. במקרים נוספים תינתן זכאות גם לצאצאי אזרחי גרמניה בעבר או בהווה. אנו ממליצים לפנות אלינו על מנת לבדוק זכאותכם, כל מקרה נבדק לגופו בבדיקה מקצועית של צוות מנוסה. חשוב להדגיש, בבסיס החוק הגרמני, אזרחות גרמנית אינה ניתנת מכוח לידה אלא מכוח הורשה. כלומר, לא הספיק שאדם ייוולד בגרמניה על מנת שיקבל אזרחות אלא רק אם אחד מהוריו הוא בעל אזרחות בעצמו. לכן, עד לא מזמן, ניצולי שואה יהודים שהתגוררו בגרמניה, אך לא היו אזרחים, לא היו זכאים לאזרחות גרמנית ולא צאצאיהם. בעקבות תיקון לחוק הגרמני בשנת 2021, תנאי הזכאות השתנו.

שאלות נפוצות

מה כוללת הרחבת הזכאות לאזרחות גרמנית החל מאוגוסט 2021?

יהודים רבים היגרו במהלך שנות העשרים והשלושים (ועוד לפני) לגרמניה מסיבות שונות, רובם הגדול לא קיבלו אזרחות גרמנית, אלא מעמד של נתינים או תושבים בלבד. בנוסף, רבים ממי שכן קיבלו מעמד אזרח, נותרו ללא אזרחות גרמנית בתקופה שבה נשללו אזרחויות של אזרחי גרמניה רבים. בעקבות התיקון לחוק האזרחות הגרמני, החל משנת 2021, מי שהיגר לגרמניה ללא קבלת אזרחות או מי שאזרחותו נשללה ממנו בתקופת השואה וצאצאיהם זכאים לאזרחות גרמנית. מדובר בהקלה משמעותית מאוד, הפותחת ליהודים רבים בארץ ובעולם, את האפשרות לקבל אזרחות ודרכון גרמני, בתנאי שהם צאצאיהם של ניצולי שואה שהתגוררו בגרמניה באותן שנים רלוונטיות. כל זאת תקף – גם אם ניצולי השואה לא היו אזרחים גרמניים, אלא רק במעמד תושבות או נתינות.

שאלות נפוצות

מה התנאים לקבלת הדרכון הגרמני לזכאים?

על מנת לעמוד בתנאים לזכאות ולקבל את האזרחות והדרכון הגרמני, יש להוכיח את הקשר המשפחתי, הצאצאיות ליהודי ניצול שואה שאזרחותו נשללה ממנו או שנאלץ לעזוב את גרמניה בשנים המצוינות בחוק. בעבר נשללו אזרחויות של אזרחי גרמניה רבים. בשנת 1933 החוק לביטול התאזרחויות ושלילת אזרחות גרמנית. בהמשך בשל חוקי הרייך, ששלל אזרחות על בסיס גזע, דת וסיבות פוליטיות שונות. אם אתם צאצאים למי שאזרחותו הגרמנית נשללה, סביר שאתם אכן זכאים לאזרחות גרמנית. ללא הכרח שהאזרח ה"מקורי" ישיב את אזרחותו שנשללה. כאמור, ללא הגבלה דורית וחיוב של מימוש זכאות לדורות קודמים. מדובר כמובן בתהליך בירוקרטי, עליכם לדאוג למסמכים רלוונטיים להוכחת הזיקה שלכם לגרמניה, אזרחותם של הוריכם/ סבכם. כמובן שבהמשך תידרשו למלא את טפסי הבקשה ולדאוג לתרגם חלק מהמסמכים. את כל שלבי הוכחת הזיקה לגרמניה, זכאות וכן מילוי המסמכים, יש לעשות בקפדנות ודיוק גבוהים וכמובן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המנוסים בתחום, שמכירים את התהליך ובעלי רקע במילוי המסמכים ואף תרגומם לשפה הגרמנית.

שאלות נפוצות

כמה זמן צפוי להימשך תהליך הוצאת דרכון גרמני?

זמן הטיפול בדרכון גרמני יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים והוא תלוי גם בדרך שבה תחליטו לממש ולבדוק את זכאותכם. באופן כללי. חשוב לזכור שמדובר בתהליך בירוקרטי מדוקדק, יש להגיע אליו מוכנים ומסודרים ולמנוע טעויות. במשרדנו, אנחנו כמובן מבצעים את כל ההסדרה של התהליך, החל משלב בירור הזכאות ועד לשלבי ההכנה וכן הליווי. הניסיון שלנו, מוביל לתהליך יעיל שחוסך זמן בדרך אל הדרכון הגרמני.

שאלות נפוצות

מהם היתרונות וההטבות של דרכון גרמני?

גרמניה, שייכת לאיחוד האירופי. לכן הדרכון הגרמני הוא בעל מעמד של דרכון אירופאי לכל דבר ועניין והוא מקנה את כלל ההטבות הניתנות לאזרחי אירופה מהאיחוד.

לכן הדרכון הגרמני, נחשב לדרכון מבוקש. הדרכון הגרמני שייך לאחת המדינות היציבות באירופה, הדרכון והאזרחות הגרמניים יקנו לכם בין היתר:

          מגורים ברחבי אירופה, ללא אישורי שהייה

          יתרונות שונים ברכישת נדל"ן ומסחר בגרמניה וברחבי אירופה

          אפשרות לעבוד ברחבי אירופה

          מעבר חופשי בין מדינות אירופה

          אין צורך להוציא ויזות ליעדים מסוימים בעולם

          זכאות ללימודים מסובסדים באירופה

 

כמובן שגם בתחום הויזות ישנה הקלה משמעותית, ויזה לארה"ב למשל ניתנת לאזרחי גרמניה ולכן גם מי שסורב בתור ישראלי – יוכל להיכנס לארה"ב כאזרח גרמני בעמידה בתנאי ארה"ב.

שאלות נפוצות

האם ילדים שלי גם כן זכאים לדרכון?

לפי הדין הגרמני, אזרחות עוברת על בסיס דם. כלומר, היא עוברת על פי אזרחות ההורים ולא בהכרח על פי מדינת הלידה.

ילדים שהם צאצאיו של מי שעומד בקריטריונים של החוק זכאים לדרכון, קטין מעל גיל 16 יכול להגיש את הבקשה לאזרחות בעצמו, בעוד שקטין מתחת לגיל 16 צריך להגיש את הבקשה ביחד עם ההורה שזכאי.

שאלות נפוצות

מה לגבי זכאות של בני הזוג?

לאור העובדה שהאזרחות הגרמנית עוברת בהורשה ועל בסיס דם, בני הזוג של מי שקיבל את האזרחות מתוקף החוק הגרמני או זכאי מאותן סיבות, אינם זכאים לאזרחות באופן אוטומטי.

על מנת להגיש בקשה לאזרחות ודרכון עבור בן זוג של מי שזכאי מתוקף החוק הגרמני, על בני הזוג (האזרח ובן הזוג) להתגורר בגרמניה מספר שנים . אך גם במקרה הזה, קבלת האזרחות אינה מובטחת וכל מקרה נבחן לגופו.

אזרחות גרמנית

שאלות ותשובות

באופן כללי, אם אתם צאצאים לאזרחי גרמניה שאזרחותם נשללה בין 1933-1945 הסיכוי לזכאותכם גבוה מאוד. קיימים מקרים נוספים של זכאות, לצאצאי אזרחי גרמניה בעבר או בהווה. כל מקרה נבדק לגופו ומצריך בדיקה מקצועית.

בעבר נשללו אזרחויות של אזרחי גרמניה היהודים ,בשל חוקי הרייך, ששלל אזרחות על בסיס גזע, דת וסיבות פוליטיות שונות.

לא, אם אתם צאצאים למי שאזרחותו הגרמנית נשללה, סביר שאתם זכאים לאזרחות גרמנית. ללא הכרח שהאזרח ה"מקורי" ישיב את אזרחותו שנשללה.

לפי הדין הגרמני, אזרחות עוברת על בסיס דם. כלומר, היא עוברת על פי אזרחות ההורים ולא בהכרח על פי מדינת הלידה. כך, לא בהכרח כל מי שנולד בגרמניה, הוא אזרח גרמני. אך כמעט כל מי שנולד להורה גרמני (שבזמן שנולד, ההורה היה אזרח גרמני), זכאי לאזרחות גרמנית.

ראשית, כאזרח גרמני אתה מוגדר באופן אוטומטי כאזרח אירופאי. זאת בשל השתייכותה של גרמניה לאיחוד האירופי. שלל היתרונות של אזרחות אירופאית ושלל ההטבות שזכאים להם אזרחי אירופה במדינות שונות מהאיחוד, מתווספים לעובדה שהאזרחות הגרמנית כשלעצמה, היא אזרחות במדינה בה תנאי הרווחה, התנאים הסוציאליים ותנאי המחייה ורמת החיים ברמה גבוה מאוד.

כמו בכל תהליך בירוקרטי, אתם צריכים לדאוג לניירת. בתחילה כמובן שיש לדאוג למסמכים רלוונטיים להוכחת הזיקה שלכם לגרמניה, אזרחותם של הוריכם/ סבכם . אתם תצטרכו למלא את טפסי הבקשה ולדאוג לתרגם חלק מהמסמכים. חלק לא מבוטל מהתהליך הוא סדר וארגון בדרך להגשת הבקשה, חשוב מאוד להגיע מוכנים ולדאוג שיש באפשרותכם להצביע על הקשר המשפחתי. הדרך לא תהיה קשה מדי, אם תדאגו להגיע מוכנים ולהתייעץ עם גורמים מנוסים בתחום.

הדרכון הגרמני הוא דרכון אירופאי! כל דרכון של מדינה אשר חברה באיחוד האירופי, נחשב כדרכון אירופאי לכל דבר ועניין. הדרכונים אמנם אינם זהים, אך כל דרכון של אחת ממדינות אלה שווה ערך מבחינת כלל ההטבות. כשתגיעו למדינות אירופה אחרות ותחזיקו בדרכון הגרמני, תיחשבו לאזרחי אירופה ותוכלו לעבור חופשי.

כן. הדרכון הגרמני שתקבל הוא פועל יוצא של האזרחות הגרמנית שלך. כלומר, רק לאחר שתממש את זכאותך לאזרחות גרמנית ובקשתך תתקבל, אתה תהיה זכאי לקבל את הדרכון הגרמני שלך. רק אזרחי גרמניה זכאים לדרכון הגרמני.

נתחיל בתשובה הפשוטה – אתה יכול. אין מניעה לצאת לדרך ולהוציא את האזרחות והדרכון הגרמני בכוחות עצמכם. לצד זאת, חשוב לזכור שמדובר בתהליך בירוקרטי מדוקדק, יש להגיע אליו מוכנים ומסודרים ולמנוע טעויות. הטעות הקטנה ביותר עלולה להוביל לעיכוב או מניעה של אישור הבקשה. במשרדנו, אנחנו כמובן מבצעים את כל ההסדרה של התהליך, עד קבלת תעודת האזרחות הגרמנית .

אני רוצה להתחיל את התהליך, מה השלב הבא?

כמו בכל תהליך בירוקרטי, מתחילים באיסוף ניירת. בתחילה כמובן שיש לדאוג למסמכים רלוונטיים להוכחת הזיקה שלכם לגרמניה, או אזרחותם/תושבותם  של קרוביכם (הורים/ סבים וכו'). אתם תצטרכו למלא את טפסי הבקשה ולדאוג לתרגם חלק מהמסמכים. עם חשיבות מאוד גבוהה לסדר וארגון בדרך להגשת הבקשה.

מדובר בתהליך מורכב הדורש מיומנות וניסיון בכל שלבי התהליך. החל משלב איתור מסמכים וניירת, דרך מילוי טפסי הבקשה ועד לתרגום מסמכים רשמיים וחתימות אנשי מקצוע.

ההמלצה שלנו היא לפנות לגורם מקצועי שמכיר את התהליך ולמוד ניסיון – רק בדרך זו, תוכלו להגיע לתוצאות המהירות ביותר ולחסוך הוצאה כלכלית. הצוות שלנו, יבדוק עבורכם את זכאותכם בטרום התהליך ויחסוך לכם בזבוז זמן יקר.

מדובר תהליך שמצריך עבודה קפדנית ומיומנות. אם תיכנסו לתהליך מוכנים ובליווי מקצועי, תוכלו לחסוך זמן ולהפוך את התהליך ליעיל עם סיכויי הצלחה גבוהים יותר.

חשוב לקבל ייעוץ והכוונה מאנשי מקצוע המכירים את החוק הגרמני ואת השפה ובקיאים בהליכים המשפטיים הכרוכים במימוש זכאות לאזרחות. במשרדנו כלל הצוות הנדרש המקצועי עומד לרשותכם עם ניסיון רב שנים, עורכי דין, נוטריון, ניהול תיקים על ידי צוות דובר גרמנית ועוד.

מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לנקר – ירדני עו"ד ונוטריון, המתמחה בתהליכי האזרחות הגרמנית. לבדיקת זכאותכם, ליווי ויעוץ לאורך כל הדרך מרגע הבירור ועד לרגע ההגעה לשגרירות לצורך קבלת דרכון . נשמח לעמוד לרשותכם לאורך התהליך.

יצירת קשר

אנחנו כאן לרשותכם

לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי,
קומה 2 תל אביב יפו 6777016

כל הזכויות שמורות © לנקר - ירדני משרד עו"ד ונוטריון

Site By | VIZEL MARKETiNG