LOGO BLUE WEB

לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי, תל אביב

אזרחות אוסטרית

הסדרת אזרחות אוסטרית

ודרכון אוסטרי לזכאים ולצאצאים

אזרחות אוסטרית שאלות ותשובות

משרדנו הינו המשרד הותיק ביותר שעסק ועדיין עוסק באופן אינטנסיבי בהגשת בקשות אזרחות אוסטרית ודרכון אוסטרי ,על כל מכלול סעיפי החוק וזאת עוד שנים רבות לפני חיקוק סעיף 58C1   ,הסעיף אשר נחקק בחודש ספטמבר 2019 ושעל פיו ניתן להגיש בקשות לאזרחות החל מה-1.9.2020 .

החל מ-01 בספטמבר 2020 נכנס לתוקפו סעיף חדש בחוק האוסטרי, לפיו נכנסו שורת הקלות משמעותיות לקבלת אזרחות אוסטרית. הסעיף מאפשר שורה מכובדת של הקלות ליהודים בעלי שורשים אוסטריים, עבור קבלת אזרחות אוסטרי. במסגרת סעיף החוק, שנחקק בספטמבר 2019, הוחלט כי החל מהראשון בספטמבר 2020,  ניתן יהיה להגיש בקשות לקבלת אזרחות אוסטרית. האוסטרים צופים לגל של עשרות אלפי בקשות שתוגשנה מישראל ומכל רחבי העולם.

הסעיף החדש בחוק האוסטרי מגדיר תנאי סף אחד, שמי שאינו עומד בו, לא יוכל להגיש את הבקשה: מי שהוא צאצא של יהודים אשר ברחו מאוסטריה לפני שנת 1955 מאימת הנאצים, או כתוצאה מרדיפות הנאצים, יוכל להגיש בקשה לקבלת אזרחות אוסטרית.

בנוסף על כל מגיש בקשה מעל גיל 14 להיות ללא עבר פלילי ,עם זאת משרדנו מטפל בהגשת בקשות תחת סעיף זה גם לבעלי עבר פלילי (מקרים שכאלו יבחנו כל מקרה לגופו של אדם).

חשוב לציין
ישנן מספר הקלות בסעיף החוק כדלקמן:

מי שנולד לאם אוסטרית לפני 1983 יוכל להגיש בקשה, דבר שלא ניתן לעשות במסגרת סעיפים אחרים לחוק.

אדם ששירת או משרת בקבע בצה"ל, יוכל להגיש בקשות לדרכון אוסטרי ואזרחות אוסטרית, ללא שידרש בהצגת נתונים פיננסיים כלשהם ,זאת בניגוד לסעיפי החוק הקודמים וחשוב יותר יוכל גם להעביר את הזכאות לאזרחות לילדיו ללא כל תנאי .

סעיף זה מאפשר להחזיק באזרחות נוספת מעבר לישראלית ולאוסטרית, כך שאם יש לכם אזרחות אמריקאית, לדוגמה, לא תצטרכו לותר עליה .חשוב לציין כמובן שהעניין תקף לכל אזרחות נוספת ולאו דווקא אמריקאית.

בניגוד לסעיפים אחרים בחוק האזרחות האוסטרית, גם מי שעבד או עובד בשירות הציבורי של מדינת ישראל או מדינה אחרת - יוכל להגיש בקשות לדרכון אוסטרי ואזרחות אוסטרית, מה שהיה מנוע ו/או בעייתי בעבר.

דרכון גרמני לילדים

דרכון גרמני לילדים

דרכון גרמני לילדים דרכון גרמני לילדים, האמנם? ישראלים רבים שוקלים את האפשרות שלהם למימוש זכאותם להוצאת אזרחות נוספת, אירופאית. האפשרות

קרא עוד »
קבלת דרכון אוסטרי

קבלת דרכון אוסטרי

החל מספטמבר 2020 חלו הקלות משמעותיות על ישראלים צאצאי אזרחים אוסטרים בקבלת דרכון אוסטרי. זאת בזכות סעיף חדש לחוק האוסטרי

קרא עוד »

אזרחות אוסטרית

הדרך המהירה

כל מה שאתם צריכים לדעת על תהליך ההתאזרחות האוסטרי במקום אחד.

האיחוד האירופי, הכולל בתוכו מדינות אירופה שונות וביניהן אוסטריה, בעל חוקים, ארגונים ומדיניות משלו. למעשה לכל מדינות חברות האיחוד האירופי, מדיניות הגנה זהה לרווחת האזרחים והתושבים וזאת לצד שמירה של כל מדינה על ריבונותה בהתאם למאפיינים שלה.

כל אזרח השייך לאיחוד האירופי וכמובן אזרחי אוסטריה, זכאים לעבור בחופשיות בין כל מדינות האיחוד, להגר ולשהות בהן ובכלל זה – לקיים עסקים, נדל"ן, מגורים, לימודים. כל זאת ללא הגבלה וללא תנאים מגבילים.

החל מה-1 בספטמבר 2020, ישראלים שהם צאצאים של אזרחים אוסטרים בעבר, יכולים להתחיל בתהליך של בקשה לאזרחות אוסטרית, זאת לאחר שתמצא זכאותו של אותו ישראלי על פי שלושת הקריטריונים:

1.     קרוב משפחתו היה בעל אזרחות  באוסטריה או באימפריה האוסטרו-הונגרית.

2.     קרוב משפחתו חי תקופה מסוימת על אדמת אוסטריה כפי שהיא היום.

3.     קרוב משפחתו עזב את אוסטריה בין השנים 1933-1955.

ישראלים רבים מימשו את זכאותם לאזרחות אוסטרית גם בטרם צורפה אוסטריה לאיחוד האירופי, זאת מטעמי שייכות, שורשים או עיסוק במסחר ונדל"ן. כיום משאוסטריה שייכת לאיחוד האירופי, ישנה קפיצה משמעותית באחוז הישראלים המבקשים לברר אודות זכאותם ולממשה. הסיבות כיום רבות ומגוונות. החל ממגורים באירופה, דאגה לילדים ולדורות הבאים, רכישות קרקעות ומוסדות להשכלה גבוהה. בשנתיים האחרונות, אחת הסיבות הנפוצות היא שתהיה אופציה נוספת למגורים. כיום אנו מבינים, שלהיות שייך לעולם הגדול – יכול להרגיע. לתת לנו אפשרות נוספת ואת הידיעה, שנוכל בכל שלב לקבל החלטות ולהיות בתזוזה. ואכן האזרחות הנוספת, מספקת למחזיקה שקט נפשי, גם אם היא לא בשימוש.

ישראלים רבים, ילדים, נכדים ונינים של יהודים שחיו באוסטריה לא היו זכאים תמיד לקבלת אזרחות אוסטרית. בזכות חוקים והקלות בחוק באוסטריה בשנים האחרונות, מתאפשר לישראלים לקבל אזרחות אוסטרית. לאורך השנים הגישו עשרות אלפי ישראלים בקשה לאזרחות ולדרכון אוסטרים. לא פעם גילו אותם ישראלים שמדובר בתהליך מאוד מורכב ועם סיכויי הצלחה נמוכים. אך מספטמבר 2020 נכנס לתוקף סעיף חדש – הסעיף מקל על כל התהליך והוא תוצאה של מדיניות סובלנית יותר של הרשויות באוסטריה כלפי צאצאים של אזרחי עבר, תושבי עבר וילידי אוסטריה שנאלצו לברוח בגלל רדיפות הנאצים.

שינוי בחוק האוסטרי שנכנס לתוקף בספטמבר 2020, מאפשר כעת לצאצאים של ילידי אוסטריה שנאלצו לברוח בזמן רדיפות הנאצים, לקבל אזרחות ודרכון אוסטריים בדרך קלה ומהירה יותר מאשר בעבר. אלפי ישראלים כבר החלו בבירור זכאותם ותחילת התהליך להוצאת האזרחות האוסטרית שלהם. החוק הזה תקף ליהודים ולא יהודים, שיוכלו להוכיח באמצעות מסמכים רשמיים שהם צאצאים של נרדפים בידי הנאצים. הסעיף כולל גם את הילדים של הנרדפים, נכדים, נינים וכן הלאה. באוסטריה התקיימו מספר שינויים והקלות משמעותיות בקבלת אזרחות לאורך השנים, בשנת 2019 נחקק סעיף שמאפשר לצאצאים של תושבי אוסטריה שנמלטו מאימת הנאצים לקבל אזרחות, לפני כן האפשרות הייתה פתוחה רק לצאצאים של אזרחי אוסטריה. מדובר בהקלה משמעותית זאת משום שבאותה תקופה חיו באוסטריה יהודים רבים שלא היו אזרחים ורק בשנים האחרונות צאצאיהם זכאים לקבל אזרחות. מה שעומד מאחורי ההקלה הזו היא העובדה שאם אותם תושבים לא היו נמלטים מאימת הנאצים, הם היו נעשים בסופו של דבר אזרחים.

בשונה מתהליכים למימוש זכאות והוצאת אזרחויות אחרות, בהן נדרש מבקש הבקשה לאזרחות לעבור מבחני שפה, תרבות והיסטוריה או להתגורר במדינה למשך מספר שנים, על מנת לקבל את האזרחות. בתהליך למימוש זכאות והוצאת אזרחות אוסטרית המבקש לא צריך לעמוד בתנאי קבלה כלשהם כל עוד הוא נמצא זכאי. כל שנדרש ממנו הוא להציג מסמכים רשמיים אשר מוכיחים כי קורבן הרדיפה הנאצית (הורה או סב) התגורר באוסטריה בשנים מסוימות וכמובן להוכיח את הקשר המשפחתי שלו לאותו אדם.

הקלות נוספות עבור ישראלים נרשמו בחוק האוסטרי, לפיהן צאצאי נשים שנולדו לפני שנת 1983, צאצאים של תושבים שאינם בהכרח אזרחים או מי שמשרתים בשירות קבע – זכאים כעת לקבל אזרחות. מה שלא היה נכון בעבר.

מבחינת העלות של התהליך, בתהליכי הוצאת אזרחות מדובר בעניין של אלפי שקלים, זה בדרך כלל תלוי במורכבות של הנתונים שנבחנים באופן ספציפי עבור כל אחד וישנם תיקים מורכבים יותר. אך בעניין זה חשוב לציין שהאוסטרים החליטו להקל גם מהבחינה הזו ובאופן חריג שלא קורה בתהליכי הוצאת אזרחות של מדינות אחרות – לפטור את הבקשה לאזרחות תחת הסעיף החדש לחוק האוסטרי מאגרה. ללא תשלום האגרה הכרוך בהגשת הבקשה, מדובר בחיסכון של מאות ועד אלפי יורו לאדם או משפחה. חשוב לציין שיתכן שבהמשך הדרך, אם כמות הפניות של ישראלים שמגישים בקשה תחת הסעיף הזה תהיה גבוהה מאוד, כצפוי ולאור ההקלות. האוסטרים יחליטו לגבות אגרה גם על התהליך הזה, כך שכדאי מאוד לנצל את חלון ההזדמנויות שנוצר ולנצל את ההקלה המשמעותית הזו.

משרדנו, לנקר – ירדני עו"ד ונוטריון, מנוסה ומתמחה בכלל השלבים לקבלת דרכון אוסטרי והותיק בתחום. נשמח לעמוד לרשותכם וללוות אתכם בדרך שלכם למימוש זכאותכם לאזרחות אוסטרית ולדרכון האוסטרי. מוזמנים לפנות אלינו לבדיקת זכאותכם וקבלת ייעוץ מקצועי וליווי לתהליך. אנחנו כאן גם במקרים של התלבטות, או חוסר וודאות לגבי זכאותכם.

דרכון אוסטרית

הטבות

אם כבר בדקתם את זכאותכם לאזרחות אוסטרית כל שעליכם לעשות על מנת לקבל את הדרכון האוסטרי שלכם, הוא לממש את זכאותכם ולעבר את תהליך ההתאזרחות האוסטרי. ברגע שתקבלו את אזרחותכם האוסטרית, תוכלו לממש את זכאותכם לדרכון אוסטרי. הדרכון האוסטרי כידוע הוא דרכון אירופאי לכל דבר. לדרכון האירופאי יתרונות רבים ומגוונים שיכולים לפתוח עבורכם אפשרויות חדשות והזדמנויות לכם או לילדיכם.

מהם היתרונות של הדרכון האוסטרי?

1.     קבלת ויזת תייר – ויזת תייר תאפשר לכם לטוס לארה"ב בחופשיות, ללא צורך בתהליך המוכר לישראלים של הנפקת ויזה מראש ומעבר תהליך של ראיונות ואישורים. הנפקת ויזת התייר כרוכה בתהליך פשוט וקצר באתר השגרירות האמריקאית ותקף למחזיקי דרכון אירופאי.

2.     מגורים ועבודה באירופה – כמחזיקי דרכון אירופאי, תעמוד לזכותכם האפשרות לגור או לעבוד בכל מדינות האיחוד האירופי וזאת מבלי שתצטרכו להוציא ויזת שהייה המוגבלת בזמן עבור מי שאינו אזרח אירופאי. כמו כן, בתור תושבים או עובדים במדינה אירופאית המחזיקים בדרכון האוסטרי, אתם תהנו מכלל הזכויות הסוציאליות הנלוות.

3.     לימודים במוסד להשכלה גבוה – כמחזיקי הדרכון האוסטרי, אתם תהיו זכאים ללימודים אקדמיים בכל רחבי מדינות האיחוד האירופי. בחלק מהמוסדות להשכלה גבוה במדינות האיחוד, שכר הלימוד יהיה מסובסד ובחלקן שכר הלימוד עבור אזרחי אירופה יהיה ללא עלות כלל. בנוסף, ניתן יהיה לקבל מלגות והנחות משמעותיות לשכר הלימוד במקומות שבהם אינו מסובסד באופן מלא וזאת, אם אתם אזרחי האיחוד.

4.     ויזות עבודה – כאזרחי האיחוד האירופי ומחזיקי הדרכון האוסטרי שלכם, תהיו זכאים לעבוד בשוויץ עם היתר וכן תיתן לכם הקלה משמעותית בתהליך הוצאת ויזת עבודה ליעדים שונים בעולם כדוגמת אוסטרליה, הודו, תאילנד, ארצות הברית ועוד.

5.     טיפול רפואי מסובסד – כמחזיקי הדרכון האוסטרי, השייך לאיחוד האירופי, תהיו זכאים לקבלת טיפול רפואי במחיר שאותו ישלם כל תושב מקומי בכל מדינות האיחוד.

6.     הטבות מס והשקעות – כמחזיקי הדרכון האירופי, תהיו זכאים ויתאפשר לכם לבצע עסקאות מסחר ונדל"ן ברחבי מדינות האיחוד האירופי ואף לקבל הטבות מס.

לאחרונה שומעים על לא מעט ישראלים שפנו להוצאת דרכון פורטוגלי. הסעיפים בפורטוגל מקלים ומאפשרים להרבה מאוד ישראלים לממש את זכאותם. אך יש הבדל עצום בין דרכון פורטוגלי לדרכון האוסטרי. פורטוגל אמנם חברה באיחוד האירופי, אבל היא איננה נחשבת למדינה "מהשורה הראשונה" באיחוד. לעומתה, אוסטריה בין המדינות המבוססות והחזקות באירופה. לא בכדי, בפורטוגל לוקחים מאות יורו על תהליך הגשת הבקשה והאגרה הכרוכה בו, בזמן שאוסטריה בשל החוזק הפיננסי שלה, מוותרת על האגרות, לישראלים שמגישים בקשה תחת הסעיף החדש לחוק מספטמבר 2020.

עד שנת 1938, שהיא שנת הסיפוח של אוסטריה על ידי גרמניה הנאצית, חיו כ- 200 אלף יהודים באוסטריה. לאחר הסיפוח, אלפי יהודים ולא יהודים, ברחו מאוסטריה למדינות שונות, כמו בריטניה, ישראל, ארה"ב ועוד. חלק מהיהודים ברחו שנים לאחר מכן, בשנת 1945 כשהסתיימה המלחמה. כיום מכירה המדינה האוסטרית בעוול שנגרם ליהודים שחיו בגבולותיה ולכן מעניקה להם את האפשרות לקבל אזרחות אוסטרית חוזרת לה הם זכאים.

יתרון נוסף, על פי החוק החדש, העותר לקבל דרכון אוסטרי אינו נדרש לוותר על אזרחות נוספת שברשותו כמו בעבר.

כמובן להגשת בקשה לאזרחות אוסטרית שבגינה תקבלו את הדרכון האוסטרי שלכם – אין צורך להראות ידע קודם או לעמוד בתנאי קבלה כלשהם. כל שנדרש הוא להוכיח כי קרוב משפחתכם אבא, אמא, סבתא, סבא רבא, חיו באוסטריה בשנים 1955-1933 ועזבו אותה בגלל סיפוחה של אוסטריה לגרמניה או בשל רדיפות הנאצים וסיבות דומות.

שלב קבלת אישור על האזרחות האוסטרית הוא שלב נפרד משלב הגשת הבקשה להנפקת דרכון אוסטרי. למעשה על מנת להוציא דרכון אוסטרי, עליך ראשית לקבל את האישור ואת האזרחות האוסטריים.

אם כבר החלטתם ללכת על זה ולהתחיל בתהליך, איך תדעו שאתם בידיים טובות? זה נכון שברגע שחוקק הסעיף החדש לא מעט ישראלים החלו בבירורים ונתקלו באינספור אנשים שמציעים את שירותיהם. אבל זה קריטי לא ליפול כאן. בהחלטה יש כמה סימנים שכדאי לשים לב אליהם ולא להתפשר עליהם. שימו לב שהעו"ד שבחרתם בו לטיפול בתהליך שלכם, חייב להיות עורך דין דובר וקורא גרמנית ברמת שפת אם. כל התהליך כרוך בידיעת השפה וכמובן בחוקים ובתקנות האוסטריים. מספיקה טעות אחת על מנת שהרשויות יפסלו את הבקשה שלכם וחבל לקחת סיכון בתהליך כזה אם כבר החלטתם ללכת עליו.

 

אם אתם מתעניינים בהליך הוצאת הדרכון האוסטרי וברשותכם אזרחות אוסטרית או שהינכם זכאים לאזרחות אוסטרית, מוזמנים לפנות למשרדנו, לנקר – ירדני עו"ד ונוטריון, הותיק בתחום, מנוסה ומתמחה בכלל השלבים לקבלת דרכון אוסטרי. נשמח לעמוד לרשותכם וללוות אתכם בדרך שלכם למימוש זכאותכם לאזרחות אוסטרית ולדרכון האוסטרי. מוזמנים לפנות אלינו לבדיקת זכאותכם וקבלת ייעוץ מקצועי וליווי לתהליך. 


אזרחות אוסטרית ודרכון אוסטרי

שאלות ותשובות

ראשית, אזרחות נוספת היא עוד דרך להיות חופשי יותר. האזרחות האוסטרית היא אזרחות אירופאית לכל דבר. אתה זכאי למעבר חופשי בין מדינות אירופה השונות וכן זוכה לקבלת שלל ההטבות להם זכאים כלל אזרחי האיחוד. כאזרח אוסטרי נפרשות בפניך אפשרויות רבות למסחר, השקעות, מגורים ולימודים באוסטריה ובכל רחבי האיחוד האירופאי.

הזכות לשהות ללמוד ולעבוד בכל מדינות האיחוד האירופאי ללא כל הגבלה, הזכות ללימודים אקדמאיים באוסטריה כאזרח מלא לעיתים ללא תשלום שכר לימוד ו/או שכר לימוד מופחת וקבלת מלגות (תלוי מוסד),הזכות להטבות ותנאים סוציאליים לזכאים,כניסה לארה"ב ללא צורך בהנפקת ויזה בשגרירות האמריקאית(מתעדכן מדי פעם),מקל על הכניסה והיציאה מכל מדינות האיחוד האירופאי,מאפשר כניסה למדינות שאינן מאפשרות כניסה לדרכון ישראלי לכל צורך. 

אם אתם צאצאים למי שחיו באזורים שכיום מוכרים בגבולות אוסטריה, לאחר שנת 1933 ועד שנת 1955 – אתם כנראה זכאים. סעיף חדש בחוק האוסטרי משנת 2020 הוסיף הקלה משמעותית, לא מדובר רק בצאצאיהם של מי שהיו אזרחי אוסטריה. מדובר גם בצאצאים של מי שרק התגוררו באוסטריה. כיום הזכאות ניתנת גם למי שאימו התגוררה באוסטריה ולא רק לפי אביו כמו בעבר. וכן גם למי ששירת  בצבע קבע – שלא קיבלו אישור בעבר. כמובן שכל מקרה נבחן לגופו ויש צורך בבדיקת הנתונים שלכם ושל משפחתכם.

המון ישראלים יכולים להיכנס תחת כנפיו של סעיף חדש ומקל בחוק האזרחות האוסטרית .בתהליך להוצאת אזרחות אוסטרית, אינכם נדרשים לעבור מבחני ידע או שפה וכן אין חיוב לעבור לגור באוסטריה או לוותר על אזרחותכם הישראלית.

בשלב הראשוני אתם תידרשו להציג את המסמכים של אזרח אוסטריה שבגינו אתם מגישים את הבקשה (שאתם צאצאיו), בנוסף מסמכים המעידים על הקשר שלכם לצאצא האוסטרי וכן מסמכים אישיים שלכם. כמו כן יש למלא טפסים רשמיים של הגשת הבקשה. תידרשו גם לתרגם את המסמכים לגרמנית ואף להגישם לאחר חתימת נוטריון.

-אנו שמחים שבחרת להוציא דרכון אוסטרי,אך ראשית יש לקבל אישור שהינך אזרח/ית אוסטריה,יש להגיש בקשה לאזרחות אוסטרית. משרדנו מתמחה בהשבת,הסדרת והוצאת אזרחות אוסטרית.המשרד מוכר ע"י הרשויות האוסטריות  ,השפה הגרמנית מהווה שפת אם במשרדנוכל הטיפול בתיק מתקיים מול הרשות המוסמכת באוסטריה עצמה.

-לא,ככלל השגרירות בישראל מהווה סוג של  "סניףש" של מדינת אוסטריה ועוסקת אך ורק באיסוף מסמכים ללא כל סמכות בנוגע להחלטה האם תתקבל אזרחות או לא? ,משרדנו עובד מול הרשות המוסמכת באוסטריה עצמה עובדה אשר מקצרת את משך הזמן לתשובה וקבלת האזרחות האוסטרית.

-ככל שלידה באוסטריה מהווה אינדיקציה לאפשרות של זכאות לאזרחות אוסטרית,לידה בלבד איננה מאפשרת רכישה של אזרחות אוסטרית ויש לספק מסמכים נוספים והוכחות נוספות בכדי לקבל את האזרחות האוסטרית.

-אורך ההליך  לקבלת אזרחות אוסטרית אינו קבוע ומשתנה מתיק אזרחות אוסטרית אחד למשנהו ותלוי במספר גורמים ביניהם על פי איזה סעיף בחוק האזרחות האוסטרית מוגש התיק ,האם הוא מוגש באופן מלא על פי התקנות הקבועות בחוק האזרחות האוסטרי ,האם הוא מוגש ישירות  לרשות המוסמכת לעניין קביעת/השבת האזרחות האוסטרית ופרמטרים נוספים וחשובים אחרים ,על כן קיימת חשיבות מן המדרגה הראשונה ביותר להגשת התיק  לבקשה לאזרחות אוסטרית ע"י גורם מקצועי כמשרדנו.

-במידה ומגישים את הבקשה ללא ידע מוקדם בחוק האזרחות האוסטרית ,ו/או ע"י גורם שאינו מצוי בחוק האזרחות האוסטרית ובתיקונים והשינויים החלים בו ,הדבר עלול לגרום לשיהוי ארוך בקבלת תשובה ו/או אף בפסילת הבקשה ואף בקבלת תשובה שלילית ,כמו כן לעיתים קרובות לאורך ההליך יש לנהל תכתובת עם הגורם המוסמך באוסטריה בשפה הגרמנית בלבד ,פנייה ללא ידיעת השפה הגרמנית על בוריה או טיפול בתיק ע"י גורם שאינו מסוגל לתקשר בגרמנית תגרום לקושי טכני גדול ושוב עלולה להוביל במקרים אחדים לשיהוי בלתי סביר עד לקבלת תשובה.

ראשית יש למלא טפסים בגרמנית בלבד ,יש להגיע לשגרירות עם תמונות פספורט ולמסור טביעות אצבע  ולשלם אגרה,ללקוחות המשרד קיימת אפשרות לשירות של ליווי בשגרירות כולל מילוי הטפסים הרלוונטיים בגרמנית ,ואיסוף הדרכון האוסטרי ע"י צוות המשרד כולל שליחתו עם שליח לכל חלקי הארץ.

כן,מדובר בהליך משפטי סבוך ,הדבר אפשרי ,קצרה היריעה מלפרוש בפניך את ההליך כולו אנא פנה/י בהקדם למשרדנו.

עבור מספר סעיפים רב בחוק האזרחות האוסטרית אחד התנאים הוא שלמועמד לא יהיה עבר פלילי. אנחנו כמובן נבהיר שכל מקרה נבחן לגופו והמשרד שלנו מטפל גם במועמדים בעלי עבר פלילי. מומלץ לפנות אלינו לבירור קפדני של הסטטוס שלכם.

כולנו שמענו לא פעם על ישראלים שהיגרו לגרמניה, בפרט לברלין.
ישראלים אלה, חלקם יתכן מימשו את זכותם לאזרחות גרמנית ונהנים משלל ההטבות הניתנות להם, כולל המגורים באירופה. חשוב להבין שבתהליך המימוש לזכאות אזרחות גרמנית, אין חובה להעתקת מקום מגוריכם מישראל. אזרחות גרמנית לישראלים ניתנת לרוב על בסיס זכאות משפחתית ואין כל חובה לעבור לגור בגרמניה על מנת לממש את זכאותכם.
מה שבכל זאת כדאי לדעת, זה שכחלק מקבלת אזרחות ודרכון גרמני – יפרסו בפניכם שלל הטבות ואפשרויות חדשות בגרמניה בפרט ובאירופה בכלל.
כאמור האפשרויות שיפתחו רבות ומגוונות, כאזרחי גרמניה למשל, תהיו זכאים לתשלום שכר לימוד מופחת מאשר שישלם סטודנט זר באותו מוסד לימודים או שלא לשם שכר לימוד כלל . זאת בנוסף לקבל מלגות והטבות שונות לאורך הלימודים.

בנוסף, לא תצטרכו להוציא ויזה על מנת לבקר בארה"ב או אוסטרליה לדוגמא . התנועה שלכם בעולם תהיה קלה יותר מזו של מחזיקי אזרחות ישראלית בלבד. האזרחות הגרמנית והדרכון הגרמניה בעקבותיה, יהוו עבורכם אישור כניסה, שהייה ועבודה בכל רחבי מדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה. זאת כאמור כולל לימודים אקדמיים בכל רחבי אירופה במוסדות בעלי שם בינלאומי וברמה הגבוהה ביותר.

היתרונות הרבים, מתווספים לעובדה שהאזרחות הגרמנית, היא אזרחות במדינה בה תנאי הרווחה, התנאים הסוציאליים ותנאי המחייה ורמת החיים ברמה גבוה מאוד (לא סתם ישראלים רבים מימשו את זכאותם ובחרו להעתיק את מקום מגוריהם – על אף שלא היו חייבים).

תהליך קבלת האזרחות, הוא תהליך שמצריך עבודה קפדנית ומיומנות. אם תיכנסו לתהליך מוכנים ובליווי מקצועי, תוכלו לחסוך לעצמכם זמן ,כסף ובעיקר להפוך את התהליך ליעיל עם סיכויי הצלחה גבוהים ביותר. חשוב לקבל ייעוץ והכוונה מאנשי מקצוע המכירים את החוק הגרמני ואת השפה ובקיאים בהליכים המשפטיים הכרוכים במימוש זכאות לאזרחות.

מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לנקר – ירדני עו"ד ונוטריון, המתמחה בתהליכי האזרחות הגרמנית. לבדיקת זכאותכם, ליווי ויעוץ לאורך כל הדרך מרגע הבירור ועד לרגע ההגעה לשגרירות. נשמח לעמוד לרשותכם לאורך התהליך.

יצירת קשר

אנחנו כאן לרשותכם

לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי,
קומה 2 תל אביב יפו 6777016

כל הזכויות שמורות © לנקר - ירדני משרד עו"ד ונוטריון

Site By | VIZEL MARKETiNG