LOGO BLUE WEB

לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי, תל אביב

למה להוציא דרכון אוסטרי ומהם יתרונות הדרכון האוסטרי?

אזרחות אוסטרית לישראלים יתרונות

מהם יתרונות הדרכון האוסטרי?

מהם יתרונות הדרכון האוסטרי? יש כמובן לא מעט סיבות והצדקות להוצאת דרכון נוסף לדרכון הישראלי שלנו. רבים מאיתנו מחפשים את הדרך שתספק לנו דרכון נוסף – ולא מעט ישראלים זכאים לדרכון אוסטרי. אז אם אתם זכאים ושואלים את עצמכם למה זה טוב, אנחנו רוצים לתת לכם טעימה מיתרונותיו של הדרכון הנחשק:

הדרכון האוסטרי, אחד הדרכונים האירופאיים הנחשקים. אוסטריה היא אחת המדינות הנחשבות באירופה על פי הרבה מאוד מדדים, נחשבת לאחת המדינות הטובות למחייה ולכן גם הדרכון האוסטרי בעל חשיבות גבוהה באיחוד האירופי.

יתרונות הדרכון האוסטרי:

מעניק את כלל ההטבות הניתנות לבעלי אזרחות אירופאית – לימודים אקדמיים ברחבי אירופה לעיתים ללא עלות, כניסה ללא ויזה למדינות ארה"ב ואוסטרליה, מגורים, הקלות במחייה, בתנאים הסוציאליים במדינות האיחוד האירופי ועוד.

עוד אחד מיתרונות הדרכון האוסטרי, הוא באופן כללי – הימצאותו של הדרכון הנוסף בחיקינו. בתקופה האחרונה כשהוטלו הגבלות על כניסת ישראלים למדינות ברחבי העולם תחת מגיפת הקורונה – בעלי דרכון נוסף, כדוגמת הדרכון האוסטרי, הותרו להיכנס. זאת בשל השתייכותם למדינות האיחוד האירופי עליהן לא הוטלו ההגבלות.

יתרונות הדרכון האוסטרי כמובן יפעלו גם לטובת ילדכם ואם אתם מעוניינים להקל על עתידם – הצעד הזה יכול להיות משמעותי. אנחנו מזמינים אתכם לברר גם על הוצאת דרכון אוסטרי לילדכם.

לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי מוזמנים ליצור קשר עם לנקר ירדני משרד עורך דין המתמחה בדרכונים ואזרחות אוסטריים. 


אזרחות אוסטרית – עכשיו קרובה מתמיד

תיקון לחוק האוסטרי שנכנס לתוקף בספטמבר 2020, הקל משמעותית על הדרך להוצאת אזרחות אוסטרית עבור ישראלים רבים.
השינוי מתייחס ומקל על מי שהתגוררו או היו אזרחי אוסטריה, ניצולי שואה שהיגרו או ברחו ולצאצאיהם.
מה שחשוב כאן הוא ההקלה ביחס לרישום האזרחי – גם מי שלא היו אזרחי אוסטריה אך התגוררו בה – זכאים.
מי שחיו באזורים שהיום מוכרים כחלק מגבולותיה של אוסטריה ובעבר היו אזרחים של האימפריה האוסטרו-הונגרית, לאחר שנת 1933 ועזבו לפני מאי 1955, זכאים לצאת לדרך ולהוציא אזרחות אוסטרית להם או לצאצאיהם. תאריך העזיבה מעיד למעשה על עזיבה כתוצאה מרדיפת הנאצים.

האוסטרים הבינו שלאורך זמן נגרם עוול לצאצאיהם של היהודים שחיו באוסטריה בתקופות אלו ולכן כעת נעשה תיקון והקלות משמעותיות בדרך לאזרחות האוסטרית הנחשקת.

מי שבעבר קיבלו אזרחות אוסטרית ונאלצו לוותר עליה לטובת אזרחות אחרת – כיום ההקלות מאפשרות להוציא את האזרחות האוסטרית בנוסף ולא מחייבים לוותר על האזרחות הנוספת (במקרה זה ייבדק המקרה, יתכן שתהיה הגבלה מסוימת – אך הסיכויים להקלה בנושא גבוהים מאוד)
גם מי שבעבר לא הצליחו להוציא אזרחות אוסטרית – יכולים היום להגיש בקשה מחודשת ולקבל זכאות בהתאם לתנאים החדשים.
ההקלות האחרונות בהחלט הופכות את הדרך לאזרחות האוסטרית לקצרה מתמיד,
ועדיין חשוב מאוד להפקיד את התהליך בידיים הנכונות ולקבל טיפול מקצועי מבעלי ניסיון.

אתם מוזמנים ליצור קשר עם לנקר ירדני משרד עו"ד ונוטריון המתמחה בהוצאת דרכונים ואזרחות אוסטרית.


איך להוציא אזרחות אוסטרית

לאחר שהתעדכן והורחב החוק האוסטרי. כעת נרשמת הקלה משמעותית עבור ישראלים המבקשים להוציא אזרחות אוסטרית. אז אחרי שבדקתם והבנתם שאתם אכן זכאים לקבלת האזרחות שלכם (בדרך לדרכון האוסטרי הנחשק). אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים ולענות על השאלה שהכי מעניינת אתכם. איך?

כמו בכל תהליך בירוקרטי, גם תהליך הוצאת הדרכון האוסטרי כרוך בשלבים שונים. הדרך גם במקרה הזה, יכולה להיות מאתגרת אם לא שומרים על סדר ודואגים לכל מה שצריך. תהליכים בירוקרטיים מהסוג הזה לפעמים "נופלים" רק על מסמך אחד. לכן חשוב לארגן הכל מראש ולהגיע מוכנים.

ראשית כמובן, השלב הראשון והחשוב מכל הוא בדיקת זכאותכם. אחת ההקלות היא לצאצאי ניצולי השואה האוסטרים שעזבו את אוסטריה כתוצאה מרדיפת הנאצים. אם אתם צאצאים למי שחיו באזורים שכיום מוכרים בגבולות אוסטריה, לאחר שנת 1933 ועד שנת 1955 – אתם כנראה זכאים.

לכן, המסמכים הראשונים שצריך לדאוג להם הם מסמכים המעידים על מחייה באוסטריה ועזיבה של אזור המגורים בין השנים האלו של קרוב משפחתכם. מסמכים נוספים שתידרשו להציג הם אלה שמוכיחים את הקשר המשפחתי שלכם לאותו אדם.

בנוסף, חשוב לאתר מסמכים המוכיחים את הזיקה של קרוב משפחתכם לאוסטריה, תעודות ומסמכים המראים על זיקתו, עבודתו ומגוריו באזור. כמו כן יש להציג מסמכים המעידים על מועד עזיבתו.

בגלל שמדובר בתהליך בירוקרטי והוא לא תמיד פשוט, אנחנו ממליצים לפנות לגורם מנוסה ומקצועי. חשוב לוודא שאתם מגישים את כל המסמכים כנדרש וממלאים את כל הטפסים בצורה תקינה. כך תוכלו לחסוך דרישות חוזרות להשלמת מסמכים מצד הרשויות האוסטריות ותהליך ארוך ומתמשך.

לבדיקת זכאותכם ותחילת התהליך להוצאת אזרחות אוסטרית, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו, משרד עו"ד ניר לנקר המנוסה בהוצאת אזרחות ודרכון אוסטרי.

ההקלות בדרך להוצאת דרכון אוסטרי

לא מעט ישראלים משתוקקים להוציא דרכון אירופאי. אחת המדינות הידועות והמבוססות באירופה – היא אוסטריה. הדרכון האוסטרי נחשק בהחלט. עם ההקלות בדרך לדרכון האוסטרי, המצב פשוט יותר!

אם אתם צאצאים למי שחיו באוסטריה בתקופת השואה ונמלטו – הדרך לדרכון אירופאי עבורכם התקצרה משמעותית.

סעיף חדש מספטמבר 2020 בחוק האוסטרי מביא להקלה משמעותית עבור ישראלים רבים בדרך להוצאת דרכון אוסטרי.

הסעיף החדש בחוק, מקל על צאצאים של ילידים ואזרחים אוסטרים שעזבו את המדינה. 

ההקלה משמעותית – שכן לא מדובר רק בצאצאיהם של מי שהיו אזרחי אוסטריה. מדובר גם מי שרק התגוררו באוסטריה. 

מבחינת התנאים, אין חיוב לידיעת השפה הגרמנית בכדי להוציא דרכון אוסטרי. מה שמהווה לא פעם מכשול עבור ישראלים בדרך להוצאת דרכונים ממדינות אחרות. כמו כן, כיום ניתן גם למי שאימו התגוררה ולא רק אביו כמו בעבר. וכן גם לחיילים בצבע קבע – שלא קיבלו אישור בעבר. 

כרגע ישנן הקלות משמעותיות, ביחס לתנאים שהיו בעבר ולא ייגבה תשלום אגרה. לכן מומלץ להתחיל בתהליך מוקדם ככל שאפשר ולמנוע אי וודאות לגבי שינוי ההקלות. 

העלויות משתנות בהתאם למורכבות של הבקשה ולתנאים שעומדים בהם, כולל המסמכים שעומדים לרשות מגיש הבקשה וכן ההצלחה בתהליך. 

חשוב לנו להזכיר שאת התהליך מומלץ לבצע עם מי שמכיר את הדרך לדרכון, מנוסה ומקצועי. גופים שונים יציעו את שירותיהם, חשוב לדעת שסומכים על המקום הנכון ולו הניסיון הדרוש.

מוזמנים לפנות אלינו, משרד עו"ד ניר לנקר, לייעוץ ולצאת לדרך הקצרה ביותר לעבר הדרכון החדש והאוסטרי שלכם!


סיפור הצלחה שלנו מתוך רבים – אזרחות אוסטרית

הביקוש לאזרחות אוסטרית בקרב ישראלים רבים הולך וגובר. זאת כמובן בעקבות הסעיף נחדש לחוק האזרחות האוסטרי מספטמבר 2020, שמקל משמעותית את הדרך לאזרחות האוסטרית. הסעיף החדש בחוק האוסטרי מאפשר הגשת בקשה לאזרחות עבור צאצאים של מי שנמלט מאימת הנאצים באוסטריה בשנים מסוימות.

למרות ההקלות, הדרך לאזרחות כוללת לא מעט תהליכים בירוקרטיים, מסמכים ואישורים רשמיים. אך כמובן שניתן להקל על התהליך ולבחור להתחיל אותו לצד אנשי מקצוע מהתחום. ליווי של אנשי מקצוע מנוסים בתחום יחסוך לכם זמן ומאמץ מיותר.

המשרד שלנו עוסק בהוצאת האזרחות האוסטרית ואנחנו כאן ללוות ולעזור לכם בדרך לאזרחות החדשה שלכם. למרות שעל פי הסעיף החדש ניתן היה להתחיל להגיש בקשות  לפני חודשים ספורים, אנחנו שמחים לשתף אתכם בסיפור הצלחה של המשרד שלנו שנחתם כבר באוקטובר 2020.

בחודשים האחרונים פנה אלינו לקוח, צאצא למשפחה שנאלצה לעזוב את אוסטריה בתקופת שלטון הנאצים. לאחר שקיבלנו את המסמכים יצאנו לדרך והגשנו עבורו בקשה לאזרחות האוסטרית. ביסודיות ומהירות עברנו את כל השלבים בדרך לאזרחות עד לאישור הסופי תוך כחודש אחד בלבד!

הלקוח שלנו קיבל אזרחות אוסטרית ותעודת האזרחות בידיו (מצורפת תמונה).

כאמור, הסעיף החדש מקל על צאצאי ניצולי השואה האוסטרים שעזבו את אוסטריה כתוצאה מרדיפת הנאצים. אם אתם צאצאים למי שחיו באזורים שכיום מוכרים בגבולות אוסטריה, לאחר שנת 1933 ועד שנת 1955 – אתם כנראה זכאים וישנה היתכנות גבוה לקבלת תשובה חיובית. ההקלה משמעותית ביותר, זאת כיוון שלא מדובר רק בצאצאיהם של מי שהיו אזרחי אוסטריה. אלא גם צאצאיהם של מי שרק התגוררו באוסטריה. כמו כן, מדובר בצאצאים בכל דור ואין הגבלה על מספר דורות.

אחד התנאים להוצאת אזרחות אוסטרית הוא שלמועמד לא יהיה עבר פלילי. אנחנו כמובן נבהיר שכל מקרה נבחן לגופו והמשרד שלנו מטפל גם במועמדים בעלי עבר פלילי. העלויות משתנות בהתאם למורכבות של הבקשה ולתנאים שעומדים בהם, כולל המסמכים שעומדים לרשות מגיש הבקשה וכן ההצלחה בתהליך.

נשמח לעמוד לרשותכם לאורך התהליך, החל משלבי בדיקת זכאותכם ועד לקבלת אישור האזרחות האוסטרית החדש שלכם. לבדיקת זכאותכם ותחילת התהליך, אתם מוזמנים לפנות למשרדנו, משרד עו"ד ניר לנקר המנוסה בהוצאת אזרחות ודרכון אוסטרי.


אזרחות אוסטרית שאלות ותשובות

1.ברצוני לקבל דרכון אוסטרי איך מתחילים?
-אנו שמחים שבחרת להוציא דרכון אוסטרי, אך ראשית יש לקבל אישור שהינך אזרח/ית אוסטריה, יש להגיש בקשה לאזרחות אוסטרית. משרדנו מתמחה בהשבת,הסדרת והוצאת אזרחות אוסטרית.המשרד מוכר ע"י הרשויות האוסטריות  ,השפה הגרמנית מהווה שפת אם במשרדנו. 
כל הטיפול בתיק מתקיים מול הרשות המוסמכת באוסטריה עצמה.

2.האם השגרירות בישראל קובעת האם אקבל אזרחות אוסטרית?
-לא, ככלל השגרירות בישראל מהווה סוג של  "סניף" של מדינת אוסטריה ועוסקת אך ורק באיסוף מסמכים ללא כל סמכות בנוגע להחלטה האם תתקבל אזרחות או לא? ,משרדנו עובד מול הרשות המוסמכת באוסטריה עצמה עובדה אשר מקצרת את משך הזמן לתשובה וקבלת האזרחות האוסטרית.

3.האם לידה באוסטריה מקנה את הזכות לקבלת האזרחות האוסטרית?
-ככל שלידה באוסטריה מהווה אינדיקציה לאפשרות של זכאות לאזרחות אוסטרית,לידה בלבד איננה מאפשרת רכישה של אזרחות אוסטרית ויש לספק מסמכים נוספים והוכחות נוספות בכדי לקבל את האזרחות האוסטרית.

4.מהו אורך ההליך לקבלת האזרחות האוסטרית ?
-אורך ההליך  לקבלת אזרחות אוסטרית אינו קבוע ומשתנה מתיק אזרחות אוסטרית אחד למשנהו ותלוי במספר גורמים ביניהם על פי איזה סעיף בחוק האזרחות האוסטרית מוגש התיק ,האם הוא מוגש באופן מלא על פי התקנות הקבועות בחוק האזרחות האוסטרי ,האם הוא מוגש ישירות  לרשות המוסמכת לעניין קביעת/השבת האזרחות האוסטרית ופרמטרים נוספים וחשובים אחרים ,על כן קיימת חשיבות מן המדרגה הראשונה ביותר להגשת התיק  לבקשה לאזרחות אוסטרית ע"י גורם מקצועי כמשרדנו .

5.האם הגשת הבקשה לאזרחות אוסטרית עלולה "להסתבך"?
-במידה ומגישים את הבקשה ללא ידע מוקדם בחוק האזרחות האוסטרית ,ו/או ע"י גורם שאינו מצוי בחוק האזרחות האוסטרית ובתיקונים והשינויים החלים בו ,הדבר עלול לגרום לשיהוי ארוך בקבלת תשובה ו/או אף בפסילת הבקשה ואף בקבלת תשובה שלילית ,כמו כן לעיתים קרובות לאורך ההליך יש לנהל תכתובת עם הגורם המוסמך באוסטריה בשפה הגרמנית בלבד ,פנייה ללא ידיעת השפה הגרמנית על בוריה או טיפול בתיק ע"י גורם שאינו מסוגל לתקשר בגרמנית תגרום לקושי טכני גדול ושוב עלולה להוביל במקרים אחדים לשיהוי בלתי סביר עד לקבלת תשובה.

6.קיבלתי את אישור האזרחות האוסטרית  ,איך אני מקבל את הדרכון האוסטרי ?
-ראשית יש למלא טפסים בגרמנית בלבד ,יש להגיע לשגרירות עם תמונות פספורט ולמסור טביעות אצבע  ולשלם אגרה,ללקוחות המשרד קיימת אפשרות לשירות של ליווי בשגרירות כולל מילוי הטפסים הרלוונטיים בגרמנית ,ואיסוף הדרכון האוסטרי ע"י צוות המשרד כולל שליחתו עם שליח לכל חלקי הארץ.

7.אבדה לי האזרחות האוסטרית /נלקח לי הדרכון האוסטרי עקב שירות בצה"ל בצבא קבע האם ניתן להשיבו/ה?
-כן,מדובר בהליך משפטי סבוך ,הדבר אפשרי ,קצרה היריעה מלפרוש בפניך את ההליך כולו אנא פנה/י בהקדם למשרדנו.

8.מה הן היתרונות בהחזקת אזרחות אוסטרית ודרכון אוסטרי?
–הזכות לשהות ללמוד ולעבוד בכל מדינות האיחוד האירופאי ללא כל הגבלה,הזכות ללימודים אקדמאיים באוסטריה כאזרח מלא לעיתים ללא תשלום שכר לימוד ו/או שכר לימוד מופחת וקבלת מלגות (תלוי מוסד),הזכות להטבות ותנאים סוציאליים לזכאים,כניסה לארה"ב ללא צורך בהנפקת ויזה בשגרירות האמריקאית(מתעדכן מדי פעם),מקל על הכניסה והיציאה מכל מדינות האיחוד האירופאי,מאפשר כניסה למדינות שאינן מאפשרות כניסה לדרכון ישראלי לכל צורך. 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...

לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי,
קומה 2 תל אביב יפו 6777016

כל הזכויות שמורות © לנקר - ירדני משרד עו"ד ונוטריון

Site By | VIZEL MARKETiNG