לנקר-ירדני | עו"ד ונוטריון

הרכבת 58, מגדל אלקטרה סיטי, תל אביב

למה כדאי להוציא דרכון גרמני?

Two travelers passports red and blue with boarding passes for the plane. Travel concept Selective focus

למה כדאי להוציא דרכון גרמני?

גרמניה נחשבת לאחת המעצמות האירופאיות – מבחינת כלכלית, מדינית וחברתית.

הדרכון הגרמני, הוא דרכון שהוא חלק בלתי נפרד מהאיחוד האירופאי ולכן מחזיקיו נחשבים לאזרחים אירופאיים.

בעלי דרכון גרמני, יהנו מכלל ההטבות הניתנות לאזרחי גרמניה ולאזרחי האיחוד האירופי ולכן יש לא מעט יתרונות לדרכון הגרמני.

בין ההטבות: לימודים חינם בגרמניה או סבסוד לימודים ברחבי אירופה, תנאים סוציאליים, מענקים, קבלת משכנתאות ואפשרות של השקעות, רכישת נכסים.

אז למה כדאי להוציא דרכון גרמני? הדרכון הגרמני יקל עליכם בכניסה למדינות מסוימות, למעברי גבול ועוד. כך לדוגמה – בטיסה לארה"ב לא תידרשו להוציא ויזה.

עוד אחד מיתרונות הדרכון הגרמני, הוא באופן כללי – העובדה שיש לנו דרכון נוסף, אירופאי. בתקופה האחרונה כשהוטלו הגבלות על כניסת ישראלים למדינות ברחבי העולם תחת מגיפת הקורונה – בעלי דרכון נוסף, כדוגמת הדרכון הגרמני. יכלו להגיע ולהיכנס למדינות שונות שישראלים לא הורשו להיכנס אליהם עם דרכון ישראלי. זאת בזכות הדרכון הגרמני ששייך לאיחוד האירופי ולמדינה עליה לא הוטלו ההגבלות.

יתרונות הדרכון הגרמני כמובן יפעלו גם לטובת ילדכם ואם אתם מעוניינים להקל על עתידם – הצעד הזה יכול להיות משמעותי. הידיעה שיש לכם אפשרויות נוספות שפתוחות בפניכם גם מעבר לים, יוצרת יציבות וביטחון לעתיד.

בדרככם לאזרחות ודרכון גרמני, עליכם להכין טפסים מסוימים וכן להראות את הזיקה והקשר המשפחתי שיאפשר לכם להוציא את הדרכון בפשטות.

חשוב לדעת שאתם מתחילים את הליך הבקשה בצורה מסודרת ועל ידי גורם שמכיר את ההליך ויספק לכם את השירות המקצועי.
צרו קשר כבר עכשיו עם לנקר ירדני משרד עו"ד ונוטריון  המתמחה בהוצאת דרכונים ואזרחות גרמנית.

לאזרחות הגרמנית, יש ערך רב. ראשית מדובר באחת המדינות החזקות והאיכותיות באירופה מבחינה כלכלית, מדינית וחברתית. שנית, אזרחות גרמנית היא חלק בלתי נפרד מאזרחות האיחוד האירופי הנחשקת. אז אם שאלתם את עצמכם למה להוציא אזרחות גרמנית, חלק מהתשובה די ברור, נכון? 

לא פלא שצאצאים ישראליים לאזרחים גרמניים כל כך רוצים לקבל אזרחות גרמנית. עד היום, הוציאו עשרות אלפי ישראלים אזרחות גרמנית והם נהנים משלל יתרונותיה. בין אם בחרו להגר ובין אם בחרו להישאר בארץ ולהנות מהיתרונות עבורם ועבור ילדיהם.

ישראלי שמחזיק אזרחות ודרכון גרמניים, זכאי להטבות בתחומים רבים ומשמעותיים בגרמניה בפרט ובאירופה בכלל. ההטבות מגוונות, זכאות ללימודים חינם בגרמניה, אפשרות לקבלת משכנתא בגרמניה והנחות ללימודים מסובסדים ברחבי אירופה. הקלות נרשמות גם בכל מה שקשור לטיסות ואשרות: כניסה למדינות רבות כמו ארה"ב, ללא צורך ויזה.

אם עדיין לא השתכנעתם למה להוציא אזרחות גרמנית הנה כמה סיבות נוספות. 

בעלי אזרחות גרמנית ייהנו מכלל התנאים הסוציאליים הניתנים לאזרחי האיחוד האירופי בכלל ולאזרחי גרמניה. 

כאזרח גרמני, תוכל לעבוד ולהתפתח כלכלית, לבצע השקעות נדל"ן והשקעות כלכליות וכן תזכה לעיתים לסבסוד ומענקים רלוונטיים. 

אזרחות גרמנית ניתנת על פי המוצא המשפחתי ולכן – גם אם אתם לא אזרחי המדינה ולא הייתם בעבר, אתם יכולים לקבל זכאות לאזרחות גרמנית משום שאתם צאצאים לאזרחי גרמניה בעבר או בהווה.

בזכות שתי הקלות שנכנסו לתוקף ב- 2020 בגרמניה, לילדים שאחד מהוריהם חי בגרמניה בזמן המשטר הנאצי יש אפשרות לקבל אזרחות ביתר קלות מבעבר.  

רוצים לברר פרטים נוספים? משרדנו ישמח לעמוד לרשותכם. משרד עו"ד ניר לנקר מתמחה בדרכונים ואזרחות גרמנית. השאירו פרטים ונהיה בקשר.
איך להוציא אזרחות גרמנית?

החלטתם שאתם רוצים לפעול ולהתחיל את ההליך הנדרש על מנת לממש את זכותכם להוציא אזרחות גרמנית. עכשיו הגיע הזמן להבין בדיוק מה ההליך הזה דורש מכם ואיך הכי נכון לעשות אותו.

אז כמובן, בשלב הראשון רצוי שתוודאו כי אתם אכן זכאים לאזרחות גרמנית. אזרחות גרמנית תינתן למי שהם צאצאים לאזרחים גרמנים שאזרחותם נשללה. אם אתם צאצאים לאזרחי גרמניה שאזרחותם נשללה בין 1933-1945 הסיכוי לזכאותכם גבוה. כמובן שיש מקרים שונים נוספים של זכאות לאזרחות והנושא מצריך בדיקה מקצועית.

בנוסף, בשנים האחרונות יש גם הקלות בעניין. החל מה-20.5.2020 הורחב מעגל הזכאויות לאזרחות גרמנית. כעת זכאים לאזרחות גרמנית גם ילדים לאימהות שהיו אזרחיות גרמניה ונשללה אזרחותן (ללא קשר לאזרחות האב), לפני 1953. וכן ילדים שנולדו מחוץ לנישואין לפני 1993 לאבות גרמנים, שאזרחותם נשללה (ללא קשר לאזרחות האם). כל זאת בנוסף לתנאי קבלת האזרחות שהיו עוד קודם על פי החוק הגרמני.

אז מה הדרך ו- איך להוציא אזרחות גרמנית?

ראשית אתם תצטרכו לאתר ולהציג מסמכים המעידים על אזרחותם/ שלילת אזרחותם של קרובי משפחתכם שבגינם אתם מגישים את הבקשה. כל מסמך רשמי שמתעד את האזרחות הגרמנית. כמובן שכל מסמך בנושא יכול לעזור, תעודות לידה, מגורים, נישואין ועוד. השלב הבא כמובן יהיה להציג מסמכים רשמיים אשר מוכיחים את הקשר המשפחתי שלכם ושל אזרח גרמניה לשעבר.

כמו כן עליכם יהיה למלא את המסמכים הרשמיים להגשת הבקשה.

לרוב בהגשת בקשה לאזרחות גרמנית יש לתרגם את מסמכים ללועזית ולכן מומלץ מאוד להיעזר בגורם מקצועי ומנוסה שיכול לייעל את התהליך ולמנוע מצבים של ניסיונות חוזרים וסירובים שנובעים מחוסר סדר או בעיות קטנות במילוי טפסים והגשת מסמכים.

הדרך שלכם להוציא אזרחות גרמנית, יכולה להיות הרבה יותר פשוטה ממה שאתם מתארים. זאת כמובן לאחר בירור הזכאות והבנה שיש סיבה לצאת לדרך. דאגו להיות מאורגנים ולהשיג כל מה שדרוש לכם בטרם הגשת הבקשה.

לבדיקת זכאותכם וייעוץ לתהליך אתם מוזמנים לפנות למשרד עו"ד ניר לנקר המתמחה בתחום הוצאת אזרחות ודרכונים גרמניים.


התנאים לאזרחות גרמנית

התנאים לאזרחות גרמנית בדרך לקבלת אזרחות גרמנית – אינכם נדרשים להכיר את השפה או להעיד על יכולות כלכליות.

אחד התנאים הוא כמובן היותכם צאצאים לאזרח גרמני – בהתאם לשנת הלידה שלכם יקבע האם אתם זכאים. גם בתחום זה נעשו שינויים והקלות לאורך הזמן.

כך למשל   בעבר עד שנת 1953, ניתנת אזרחות בעדיפות יותר גבוהה למי שאביו היה אזרח גרמני אך לא במצב בו רק אימו היתה אזרחית.

כיום , אין זה משנה האם מדובר באביו או באימו. מי שאחד מהוריו היה אזרח גרמניה, יכול להגיש את הבקשה והמסמכים לקבלת האזרחות הגרמנית.

כמובן שיש לדאוג למסמכים רלוונטיים להוכחת הקשר שלכם, אזרחותם של הוריכם/ סבכם , טפסים והתאמות לשליחה. לכן יש לדאוג שאת הטיפול בהגשת הבקשה שלכם אתם מפקידים בידיים אחראיות ובעלות ניסיון.

חלק לא מבוטל מהתהליך הוא הסדר בדרך להגשת הבקשה, חשוב מאוד להגיע מוכנים ולדאוג שיש באפשרותכם להצביע על הקשר המשפחתי. הדרך לא תהיה מסורבלת – אם תגיעו מוכנים ותדאגו להתייעץ עם גורמים מנוסים בתחום.

לפרטים נוספים וייעוץ על התנאים לאזרחות גרמנית פנו אלינו לנקר ירדני משרד עו"ד המתמחה בדרכונים גרמניים ואזרחות גרמנית.

עוד קצת עלינו
מן התקשורת
יתרונות דרכון האוסטרי ודרכון הגרמני

מגורים באירופה

בעלי דרכון גרמני יכולים לגור בכל מדינה ממדינות האיחוד האירופאי, ללא צורך בהסדרת אישורים כלשהם.

 

לעבוד באירופה

מחזיקי דרכון גרמני יכולים לעבוד בכל מדינות האיחוד באירופה ללא צורך בויזת עבודה או הזמנת מעסיק.

 

לנוע בעולם

עם דרכון גרמני ניתן לבקר באינספור מדינות, כולל אלה שסגורות למחזיקי דרכון ישראלי.

ללמוד בחינם

בעלי אזרחות גרמנית יכולים ללמוד בחינם במגוון מוסדות באירופה וכן לזכות בסבסוד מלא או חלקי במוסדות רבים נוספים.

לעשות עסקים

אנשי עסקים המחזיקים בדרכון בדרכון גרמני נהנים מחופש רב יותר לנהל עסקאות ולפתוח עסקים באירופה.

 

להיכנס לארה"ב

תשכחו מהליך ארוך ומפרך של הוצאת ויזה. מחזיקי דרכון גרמני לא צריכים ויזה לארצות הברית, פשוט אורזים ונוסעים!

 

יצירת קשר

אנחנו כאן לרשותכם

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך...